پروژه کارآفرینی تولید بلوک‌ و پانل بتونی AAC ساده و مسلح

فهرست مطالب

موضوع

صفحه

- خلاصه اجرائی

۳

- توصیف کسب و کار

۹

- برنامه بازاریابی

۲۲

- تحلیل صنعت

۲۶

- برنامه تولید/ برنامه عملیات

۳۶

- برنامه مالی

۵۳

- تیم مدیریتی و سازماندهی

۷۵

- زمان‌بندی اجرا

۷۶

- پیوست‌ها

۸۰

 

خلاصه طرح

آنچه در این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد، تولید بلوک سبک هوادار(بلوک هبلکس) است که مورد مصرف بسیار زیادی دارد و روزبروز در حال افزایش می‌باشد.

مساله انرژی در کشور ما سالها مورد توجه درخور نبوده و یارانه های آشکار و پنهان دولتی همواره مردم را از توجه واقعی به ارزش انرژی در اشکال مختلفش بازمی داشته است. در سالهای اخیر به دلایل گوناگون لزوم محاسبه میزان صرفه جویی انرژی به عنوان یک ضرورت قطعی و چاره ناپذیر پدیدار گشته است. سرعت رشد مصرف داخلی انرزی به حدی است که با روند موجود توسعه منابع نفتی شاید با گذشت چند سال دیگر قادر به صادرات نفت نباشیم. بخش ساختمان انرژی کشور بیش از یک سوم انرژی مصرفی کشور را به خود اختصاص داده است. به علت این مشکل فرهنگی که قدر انرژی کمتر دانسته شده است، اکثر قریب به اتفاق ساختمانهای کشور فاقد ضوابط فنی شناخته شده برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی سرمایی یا گرمایی می باشد. تغییر وضع موجود به سوی وضع قابل قبول قطعا تلاش هماهنگ عظیمی را از سوی مردم و مسوولان به صورت پیوسته می طلبد.

یکی از مواردی که می تواند گام عظیمی را در جهت کاهش اتلاف انرژی بردارد و باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرزی گردد، استفاده از بلوکهای بتنی هوادار می باشد. استفاده همزمان از این بلوکها در پوشش سقف و کف ساختمان و همچنین به عنوان تیغه های کناری و حائلهای جداکننده داخلی ساختمان، می تواند تا ۵۰% اتلاف انرژی را کاهش دهد.

تولید محصولات این طرح از دو جنبه، بسیار حایز اهمیت است: یکی ارزش افزوده و درآمد و دیگری ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی.

با توجه به مزیت‌های نسبی این صنعت، با بها دادن به این گروه از صنایع و با اتکا به نیروی مبتکر و خلاق، می‌توان  اشتغال زائی بیشتری ایجاد کرد و هم‌زمان با افزایش کمی تولید، بر کیفیت آن نیز بیش از پیش افزود و دورنمای مطمئن‌تری از گسترش این صنعت را ایجاد نمود.

ساده بودن نسبی تکنولوژی، مختصر بودن فرآیند تولید محصولات طرح، سرمایه‌گذاری نسبتاً کم، سودآوری قابل قبول، بازار مناسب و نیز قابلیت توسعه، از مزایا و محاسن طرح است که سرمایه‌گذاری در آن را از توجیه لازم برخوردار می‌نماید.

 

دانلود فایل

نوع فرمت: ورد - تعداد صفحه: 78

/ 0 نظر / 10 بازدید